Technologie Faurecii

Kokpit Przyszłości

Innowacja Faurecii - "Kokpit Przyszłości" skupia się na zapewnieniu bezpieczniejszej, bardziej komfortowej i spersonalizowanej podróży. Dzięki naszemu KOKPITOWI PRZYSZŁOŚCI tworzymy wartość dla marek i połączonych doświadczeń dla konsumentów dzięki naszej wiedzy w zakresie siedzeń, wnętrz, oświetlenia, elektroniki nadwozia, czujników, siłowników i innych technologii wyświetlania oraz elektroniki kokpitu.
Flèche

Wszechstronny Kokpit Przyszłości

Podczas targów CES Las Vegas 2020 firma Faurecia zaprezentowała przeprojektowane wnętrze Forda-150, czyli najlepiej sprzedającego się pojazdu w Ameryce, wykorzystując nasze pełne portfolio technologii i doświadczenie w zakresie integracji. Pokazano, w jaki sposób skalowalne i dające się rozbudowywać rozwiązania umożliwiają producentom samochodów i dostawcom usług mobilnych dostosowanie indywidualnego komfortu, wzbogacenie doświadczeń pokładowych, a także poprawę bezpieczeństwa i interakcji z użytkownikiem.

Kokpit Przyszłości
play

Usługi Cyfrowe

Wraz z rozwojem łączności w samochodach, pojazdy staną się cyfrowym narzędziem umożliwiającym wszystko, co chcemy robić online. Firmy Faurecia i Microsoft połączyły swoje doświadczenie w zakresie technologii edge-computing, sztucznej inteligencji, usług opartych na chmurze i integracji z kokpitem, aby umożliwić pasażerom zachowanie łączności, produktywności i rozrywki podczas jazdy samochodem. Wspólnie opracowaliśmy usługi, które poprawiają komfort i samopoczucie, przenosząc cyfrową ciągłość z domu lub biura do samochodu poprzez dostęp do treści na żądanie lub do wielu platform pracowniczych. Kokpit połączony z chmurą daje producentom samochodów, dostawcom usług mobilnych i klientom możliwość ulepszenia środowiska podróży, na przykład poprzez poprawę dźwięku, spersonalizowanie opcji rozrywki lub usług w kabinie.

Usługi Cyfrowe
play

Doświadczenia poprawiające samopoczucie

Faurecia i jej partner strategiczny MAHLE pracowali wspólnie nad zintegrowaniem i połączeniem różnych elementów wnętrza i siedzeń, by poprawić wrażenia na pokładzie. Skupiono się na stworzeniu indywidualnego i komfortowego miejsca - "bańki termicznej", które zapewni pasażerowi lepsze samopoczucie po zakończeniu podróży. Pojazd monitoruje w czasie rzeczywistym dane zbierane za pomocą kamer pokładowych lub urządzeń noszonych na ciele, które mierzą temperaturę skóry, tętno, częstość oddechów i ciśnienie krwi, aby dostosować rozkład powietrza lub ustawienia ogrzewania podczas podróży. Jeśli pojazd wykryje stres, zmęczenie lub chorobę lokomocyjną, będzie oferował pasażerom doświadczenia wielozmysłowe, aby ich zrelaksować. W perspektywie czasu sztuczna inteligencja i analiza kontekstowa umożliwią pojazdowi przewidywanie preferencji użytkowników.

Znalezienie sposobów na dopasowanie komfortu termicznego do poszczególnych osób i zapewnienie im szybszego poczucia komfortu to także oszczędność energii i poprawa wydajności pojazdu. Faurecia i MAHLE zaprojektowały nasze rozwiązanie w taki sposób, aby ustawienia kontroli klimatu były ukierunkowane na konkretne obszary ciała, a nie na całą kabinę. Panele promiennikowe są zintegrowane z siedzeniami, tablicą rozdzielczą, konsolą i panelami drzwi, zapewniając bardziej energooszczędny sposób regulacji indywidualnej temperatury.

Doświadczenia sensoryczne
play

Rozwiązania app store 

Faurecia i Aptoide (jeden z największych niezależnych sklepów z aplikacjami na Androida), utworzyły spółkę joint venture w celu opracowania i obsługi rozwiązań sklepu z aplikacjami na Androida dla globalnego rynku motoryzacyjnego. Oferujemy producentom OEM przystępny cenowo i bezpieczny rynek aplikacji samochodowych, dostępny na całym świecie, z możliwością dostosowania zawartości do każdego regionu. Sklep z aplikacjami Aptoide oferuje milion aplikacji na Androida obejmujących różne zastosowania, takie jak gry, nawigacja, usługi strumieniowego przesyłania treści, rekomendacje punktów zainteresowania czy parkowanie. Aptoide oferuje również zintegrowany mechanizm bezpiecznych płatności wspierający strategie OEM w zakresie monetyzacji usług, przy jednoczesnym zabezpieczeniu prywatności danych pojazdu i osób w nim przebywających.

App store solutions

Zaawansowane rozwiązania wyświetlaczy z możliwością dostosowania do potrzeb klienta

Wyświetlacze elektroniczne są coraz większe i bardziej skomplikowane, a także coraz bardziej zaokrąglone, o złożonych kształtach i z technologiami automatycznej regulacji. Celem firmy Faurecia jest zapewnienie producentom samochodów swobody w dostosowywaniu wnętrz pojazdów i oferowaniu spersonalizowanych doświadczeń wszystkim pasażerom. Skupiając się na ergonomii, bezpieczeństwie i estetyce, integrujemy różnorodne funkcje wyświetlaczy i powierzchni, takie jak interfejsy dotykowe, interaktywność haptyczna i wyświetlacze 3D o kształtach powierzchni. Klienci korzystają z naszych kluczowych kompetencji w zakresie elektroniki, architektury kokpitu, technologii wyświetlania i integracji, aby uzyskać obrazy o wysokiej rozdzielczości i interaktywne powierzchnie.

Wyświetlacz Elektroniczny
play

Platforma oprogramowania do optymalizacji doświadczeń użytkownika z systemami wyświetlania

IRYStec, kanadyjski startup przejęty przez Faurecia w 2020 roku, jest pierwszą na świecie platformą oprogramowania, która wykorzystuje percepcję i fizjologię do optymalizacji doświadczeń użytkownika z systemami wyświetlaczy.

To pełne rozwiązanie programowe umożliwia personalizację wyświetlacza zgodnie z wizją kierowcy i światłem otoczenia, zapewniając bezpieczniejsze i bardziej komfortowe wrażenia użytkownika przy niższych kosztach. Technologia ta, którą można zaadaptować do wszystkich typów i rozmiarów wyświetlaczy, zapewnia do 30% lepszą postrzeganą jasność i kontrast, a także do 30% oszczędności w zakresie efektywności energetycznej i mniejsze nagrzewanie termiczne.

Platforma oprogramowania
play

Zintegrowane bezpieczeństwo dla wszystkich pasażerów

Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów we wszystkich pozycjach siedzących, elementy bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa, są zintegrowane bezpośrednio z siedziskiem. Technologia ta, zwana Zaawansowaną Strukturą Wszechstronną (AVS), umożliwia pasażerom bezpieczną i wydajną jazdę, relaks i pracę. Inteligentne układy kinematyczne bez wysiłku odchylą, podniosą, wyregulują i obrócą fotel, a następnie płynnie i szybko przywrócą go do pozycji pionowej lub do jazdy. Firmy ZF i Faurecia współpracują w ramach strategicznego partnerstwa w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i wnętrza pojazdu, które będą dostosowane do różnych potencjalnych pozycji pasażera.

Zaawansowana, wszechstronna Struktura
play

Inteligentne, płynne i bezpieczne uruchamianie dla większego bezpieczeństwa

Inteligentne technologie sterowania Faurecia są w pełni zintegrowane z systemami kokpitu, które zapewniają komfort, połączone usługi i funkcje bezpieczeństwa. Obejmują one różne przypadki użycia i potrzeby oraz są zgodne ze zintegrowanymi systemami pasów bezpieczeństwa i wymaganiami autonomicznych pojazdów poziomu 3 i 4, w tym kontroli nad pojazdem i powrotu do jazdy. Zwiększona wydajność i jakość postrzegana przez pasażerów pojazdu wynika z możliwości płynnego zatrzymywania i ruszania oraz redukcji hałasu, a także dokładnego wykrywania pozycji pasażera i kompatybilności z niskimi punktami H.