x

Poznaj FORVIA

Czy wiesz, że co 2 samochód w Europie zawiera części wyprodukowane w FORVII?

Po przejęciu pakietu kontrolnego akcji HELLA przez Faurecia, staliśmy się siódmym, co do wielkości, producentem części motoryzacyjnych na świecie.
Zajmujemy się projektowaniem i produkcją elementów wyposażenia samochodowego. Działamy w 37 krajach, w których liczba zakładów produkcyjnych osiągnęła już 257, natomiast nasz zespół liczy już 111 000 pracowników! Możemy się również pochwalić 39 centrami badawczo-rozwojowymi.
Flèche

Jak to robimy?

Nasza specjalność to projektowanie i produkcja elementów wyposażenia samochodowego w czterech kluczowych dziedzinach: technologiach kontroli emisji spalin, fotelach samochodowych, wnętrzach samochodowych, rozwiązaniach IT. Faurecia jest jednym z 10 światowych liderów branży motoryzacyjnej.

W czym tkwi nasza innowacyjność?

My nigdy nie zwalniamy! Cały czas poszukujemy nowych technologii, projektujemy nowe systemy, a także testujemy rzeczy, które jeszcze niedawno były jedynie wizją.

Potrzebujecie przykładów? Jednym z nich jest Morphing Instrument Panel (MIP), czyli kokpit samochodowy, który być może już niedługo zagości w naszych pojazdach. MIP to wielofunkcyjny ekran i panel dotykowy, który podczas jazdy autonomicznej posłuży jako centrum rozrywki, natomiast gdy sami zasiądziemy za kierownicą, MIP poinformuje nas o podstawowych warunkach jazdy.

x

x
play

W 1914 Bertrand Faure otworzył swój pierwszy warsztat w Levallois-Perret na obrzeżach Paryża, produkując siedzenia do tramwajów i paryskiego metra. Od tego czasu Faurecia stała się jednym z dziesięciu czołowych i globalnych dostawców motoryzacyjnych, który na każdym kroku pracuje nad kształtowaniem nowej generacji mobilności.

Faurecia, jaką znamy dzisiaj, powstała w 1997 roku wraz z przejęciem firmy Bertranda Faure przez  należącą do PSA - firmę ECIA, celem stworzenia globalnego gracza motoryzacyjnego. W 2021 roku, wraz z fuzją PSA i FCA oraz powstaniem Stellantis, rozpoczął się nowy rozdział w historii Faurecii.

x