working at faurecia

Wrzuć swoją karierę na wyższy bieg

Czy wiesz, że poza produkcją wyposażenia wnętrza samochodowego, technologii kontroli emisji spalin czy konstrukcji siedzeń dla marek premium, FORVIA „produkuje” także Młode Talenty? Wrzuć swoją karierę na wyższy bieg i dołącz do Fabryki Młodych Talentów lub programu VIE!

„Fabryka Młodych Talentów” to program stażowy dla Studentów i uczestników studiów podyplomowych do 28. roku życia, trwający do 15 miesięcy, który umożliwia rozwój umiejętności zawodowych w jednym z oddziałów FORVII w Polsce.

Program VIE to forma międzynarodowego wolontariatu dla absolwentów w wieku od 18 do 28 lat, trwający od 12 do 24 miesięcy, który umożliwia młodym Europejczykom zdobywanie nowych kompetencji zawodowych i pracę w jednym z oddziałów Faurecii na świecie.
Flèche

„Faurecia zapewnia wiele możliwości rozwoju, a dzięki temu każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Staż można odbyć w obszarze produkcji, rozwoju i badań, technologii i innowacji i w wielu innych obszarach. W „Fabryce Młodych Talentów” w Polsce, co roku bierze udział prawie 200 studentów i absolwentów różnych kierunków. Zdecydowana większość z nich, bo aż 60%, kontynuuje swoją karierę na samodzielnych stanowiskach, jako Specjalista, Koordynator lub Inżynier. W tym programie świetnie sprawdzą się studenci i absolwenci, którzy są pełni energii i chęci rozwoju, wiążą swoją przyszłość z pracą w międzynarodowym i dynamicznym środowisku, a także są otwarci na nowe doświadczenia i nie boją się wyzwań zawodowych.”

– mówi Bartłomiej Kulesza, Senior Recruiter w dziale Talent Acquisition, HR Centralny

 

W jakich działach można odbyć staż?

Staż w ramach programu „Fabryka Młodych Talentów” firmy Faurecia można odbyć między innymi:

 • w jednym z działów badawczo–rozwojowych w centrach R&D (Research&Development), które mieszczą się w Grójcu i w Wałbrzychu. Studenci i Absolwenci kierunków technicznych mogą aplikować do działu Walidacji i Testów, Konstrukcji, Prototypowni, Inżynierii Produkcji oraz działu Projektowania i Rozwoju. Będąc na stażu w centrum R&D można nauczyć się m.in., w jaki sposób:

  • przeprowadzić walidację i rozwijać dany produkt np. fotel samochodowy

  • wykonać w programie Catia konstrukcje elementów wnętrza samochodowego

  • przygotować i wykonać projekt prototypów mechanizmów, struktur
   i kompletnych foteli samochodowych

  • realizować testy zderzeniowe w wirtualnej rzeczywistości, a także testy rzeczywiste na fotelach samochodowych i poduszkach powietrznych

  • współpracować z klientami marek premium z branży motoryzacyjnej

 • w jednym z 9 zakładów produkcyjnych (w Grójcu, Wałbrzychu, Jelczu - Laskowicach, Gorzowie Wielkopolskim i Legnicy) w obszarze produkcji
  i technologii produkcyjnej w dziale Produkcji, Automatyki, Technologii, Logistyki, Jakości, FES i BHP. Na stażu w zakładzie produkcyjnym można poznać m.in. zagadnienia związane z automatyką i programowaniem robotów przemysłowych, doskonaleniem i monitorowaniem efektywności procesów produkcyjnych czy z wdrażaniem nowych produktów, maszyn i linii produkcyjnych.

 • obszarach wspierających pracę zakładów produkcyjnych: w dziale Prawnym, Transportu, Zakupów, Finansów lub HR.

 

#PimpYourCAReer

Program stażowy w Faurecii trwa max. 15 miesięcy i może przerodzić się w długą i różnorodną drogę zawodową. Na początku swojej kariery Stażyści mogą rozwijać się w jednym z wybranych działów, na przykład w obszarze produkcji, by w późniejszym czasie spróbować swoich sił i rozpocząć nową przygodę w zupełnie innym dziale, m. in. w jednym z centrów R&D jako Inżynier lub Koordynator. 

Na start rozwoju drogi zawodowej firma Faurecia oferuje:

 • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

 • Płatny program stażowy

 • Premię semestralną

 • Pakiet benefitów (karta Multisport, dofinansowanie kursów i szkoleń, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do wypoczynku, dodatkowe świadczenia socjalne)

 

Jaki jest Kandydat Idealny? 

Z programu stażowego „Fabryka Młodych Talentów” mogą skorzystać studenci kierunków technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i społecznych, uczestnicy studiów podyplomowych oraz absolwenci posiadający dyplom licencjata, magistra i inżyniera do 28. roku życia. Doświadczenie zawodowe nie jest w tym przypadku wymagane, bo w Faurecii liczy się przede wszystkim motywacja do rozwoju, energia
i chęć do działania w dynamicznym środowisku przy wielu interesujących zadaniach i innowacyjnych projektach z branży Automotive. Mile widziane są również osoby posiadające doświadczenie zdobyte w kołach naukowych, organizacjach studenckich lub wymianach zagranicznych. W związku z tym, że Faurecia jest firmą międzynarodową, wymagana jest znajomość języka angielskiego (w stopniu co najmniej komunikatywnym) ze względu na kontakt z pracownikami z oddziałów zagranicznych.

 

Jak aplikować?

Aplikować można przez cały rok, przesyłając CV na maila kariera@faurecia.com, bądź poprzez stronę https://www.pracuj.pl/praca/faurecia%20automotive%20polska%20s.a.;en?rd=30

x
play

Co to jest program VIE?

VIE to forma międzynarodowego wolontariatu dla absolwentów w wieku od 18 do 28 lat, trwający od 12 do 24 miesięcy, który umożliwia młodym Europejczykom zdobywanie nowych kompetencji zawodowych i pracę w jednym z oddziałów Faurecii na świecie.

 

Kto może wziąć udział w programie?

Z programu VIE mogą skorzystać osoby w wieku do 28. roku życia, absolwenci uczelni technicznych i humanistycznych w Polsce, posiadający dyplom magistra, inżyniera czy licencjata. Wymagana jest znajomość języka angielskiego lub języka kraju, do którego się aplikuje. Staż jest odpłatny, w trakcie jego trwania uczestnicy otrzymują miesieczne stypendium.

 

"Staż w ramach programu VIE można odbyć w dziale badań, produkcji, innowacji, finansów i w wielu innych obszarach działalności Faurecii. Uczestnik VIE zdobywa nowe kompetencje zawodowe na całym świecie, w innej kulturze, we współpracy z międzynarodowym zespołem. Świetnie sprawdzą się tu osoby otwarte na nowe doświadczenia, odważne, pełne energii, które chcą związać swoją przyszłość z rozwojem motoryzacji."

- mówi Karolina Bojdys, Talent Acquisition Manager, HR Centralny

 

Program VIE niczym zawodowy Eramus

x
play