Faurecia inwestuje w rozbudowę i modernizację zakładu w Grójcu

Wydarzenia
x

W połowie grudnia Faurecia otworzyła rozbudowaną strefę socjalną dla swoich pracowników w zakładzie Mechanizmów w Grójcu.  W ramach modernizacji związanej z podnoszeniem standardów użytkowych i estetycznych zakładu stworzono nie tylko stołówkę, ale również nową szatnię dla kobiet.  

W uroczystym otwarciu nowej części grójeckiego zakładu, zatrudniającego około 1300 osób, udział wzięli m.in. burmistrz miasta Dariusz Gwiazda, samorządowcy, szefowie grójeckich instytucji, dziennikarze, przedstawiciele straży pożarnej oraz policji. Goście mogli przyjrzeć się z bliska efektom prac modernizacyjnych, które istotnie podniosły komfort i jakość pracy pracowników grójeckiej fabryki  

Prace modernizacyjne były niemałym wyzwaniem dla całego zakładu. Bardzo cieszymy się z tego, że otwarcie stołówki i rozbudowa części socjalnej dla pracowników to kolejne przedsięwzięcie poprawiające warunki w naszym zakładzie. Naszą ambicją jest dalszy, dynamiczny rozwój największego w powiecie grójeckim zakładu produkcyjnego, a to nie byłoby możliwe bez naszych pracowników. Weszliśmy na rynek samochodów premium i chcemy już tam pozostać, dlatego rozbudowa zakładu i nowe inwestycje są dla nas niezwykle ważne. 

Bartosz Jóźwik, Dyrektor Zakładu Faurecia Mechanizmy w Grójcu.  

 

Inwestycje, które zmieniają region 

Faurecia, jeden z największych producentów technologii motoryzacyjnych na świecie,   
w ciągu najbliższych 4 lat zainwestuje w rozbudowę grójeckiej fabryki aż 67 milionów euro. Dziennie grójecka fabryka wykonuje ponad 2 miliony operacji, zajmując się m.in. produkcją prowadnic do foteli samochodowych dla popularnych europejskich marek tj.: Mercedes, Nissan czy BMW.  Zakończenie wartej ponad 1,1 miliona złotych inwestycji jest dowodem na to, że znajdujący się w Grójcu zakład zmienia ergonometrię pracy i odpowiada na potrzeby zatrudnionych.  

x

x

x

 

x

xx

Ten sam temat

Category
Wydarzenia